APIE PARTNERĮ

Vilnius yra Lietuvos sostinė ir didžiausias miestas, 2010 metų duomenimis turėjęs daugiau nei pusę milijono gyventojų (skaičius 560 190 greit bus patikslintas 2011 m. gyventojų surašyme). Rašytiniuose šaltiniuose Vilnius pirmą kartą paminėtas 1323 metais. Vilnius, kaip ir dauguma viduramžių miestų, buvo išsidėstęs aplink savo rotušę, turi didžiulį senamiestį, kuris  yra UNESCO saugomas paveldo objektas. Vilnius yra kosmopolitinis miestas įdomus savo architektūros paminklais - baroko ir gotikos šedevrais, kurių dauguma yra restauruoti. Netoli senamiesčio kyla naujas miestas su savo dangoraižiais ir modernia erdve.
Lietuvos didžiausi ir žinomiausi universitetai yra įsikūrę Vilniuje: senasis Vilniaus universitetas senamiesčio širdyje ir Saulėtekio universitetų miestelyje, kur bazuojasi ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas. 

                           Vilniaus miesto panoramai būdingi bažnyčių bokštai

ADHER projekto partneris - Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos institutas  yra valstybės mokslo institutas, biudžetinė mokslinių tyrimų įstaiga, įsteigta Lietuvos ūkiui ir tarptautiniam bendradarbiavimui svarbiems ilgalaikiams tarptautinio lygio moksliniams tyrimams vykdyti. Pagrindinė Instituto veikla yra moksliniai tyrimai ir eksperimentinė plėtra. Instituto mokslinių tyrimų kryptis tvirtina Lietuvos Respublikos Vyriausybė Švietimo ir mokslo ministerijos teikimu, parengtu išnagrinėjus Lietuvos mokslo tarybos ir suinteresuotų valstybės institucijų pasiūlymus.Penki MII skyriai dirba matematikos tyrimų kryptyse ir šeši - informatikos ir informacinių technologijų. Institute šiuo metu dirba 123 darbuotojai. Moksliniuose padaliniuose dirba 76 mokslo darbuotojai ir tyrėjai; iš jų: 18 – habilituotų daktarų, 47 – daktarai. Doktorantūroje studijuoja 69 doktorantai. ADHER projektas yra susijęs su suaugusiųjų mokymu ir vykdomas naudojant patirtį, įgytą organizuojant naujausių informacinių technologijų intensyvius kursus, rengiamus MII UNESCO katedroje "Informatika humanitarams".


   PARSISIŲSTI

   ADHER sklaidai
   Mokymo užduotys